Korkulu zamanlarda okunacak dua

Korkulu zamanlarda okunacak dua

Korkulu zamanlarda, Kelime-i temcid, yani La havle vela kuvvete illa billahil'aliyyil'azim çok okumalıdır.
Muhammed Masum hazretleri buyurdu ki: Dertlerden kurtulmak ve murada kavuşmak için beşyüz kere La havle vela kuvvete illa billah ile evvelinde ve ahırında yüzer defa salevat-ı şerife okuyup dua etmelidir.
Mu'avvizeteyn,yani iki Kul-e'üzüyü çok okumak da faydalıdır.
Ayrıca, Li ilafi süresi, hergün ve her gece hiç olmazsa onbirer defa okumalıdır.
Sübhanellahi vel-hamdülillahi vela ilahe illallahü vallahü ekber vela havle vela kuvvete illa billahilaliyyilazim, ( duasını da gece gündüz çok okumalıdır.
Peygamberimiz, Allahümme inni eselüke bihakkıssailine aleyke, yani (Ya Rabbi! Senden isteyip de, verdiğin kimselerin hatırı için, senden istiyorum!) derdi ve böyle dua ediniz buyururdu. Sebeplere yapışıp, emredilen şeyler okunduktan sonra böyle dua etmelidir.
İmam-ı Rabbani hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken gece, bir handa kaldılar. Bu gece bir bela zuhur edecektir. Bismillahillezi la-yedurru maasmihi şeyün fil-erd-ı vela fissemai ve hüvess-semiulalim duasını besmele ile okuyun! buyurdu.
Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duayı okuyanlara birşey olmadı. Dert, bela, fitne ve hastalıklardan korunmak için, sabah-akşam, İmam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, üç defa okumalıdır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
Bir yere gelen kimse "Euzu bikelimatillahi-ttammati min şerri ma haleka" okursa, o yerden kalkıncaya kadar, ona hiç birşey zarar veremez.
Korkulu şeyden kurtulmak veya bir dileğe kavuşmak için, Taha suresinin 37. ayetinden (Velekaddan), 39. ayetin sonuna (ala ayniye) kadar kağıda yazıp, su geçirmez bir kılıfla mesela PVC ile kaplatıp yanında taşımalıdır.

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın