CİNLERİN VARLIĞI VE YAŞAMI

Cinlerin Varlığı ve Yaşamı

CİNLERİN VARLIĞI VE YAŞAMI

Cinler duyu organları ile algılanmayan ve insanlar gibi şuur ve iradeye sahip olan, ilahi emirlere uymakla yükümlü tutulan varlık türünün adıdır. Varlıkları Kur’an ve Sünnet’le sabittir.
Onlarda insanlar gibi evlenirler çoluk çocuk sahibi olurlar. Ve ölürler. Çalışma gibi bi kaygıları yoktur. İnsanların yedikleri ile beslendikleri için çalışma gibi bir durumları yoktur. Hayatı çalışmadan zahmetsiz yaşarlar. Tek yaptıkları yeme, içme ve nefsi arzularını tatmin etmektir.

Ömürleri kendi yaşam boyutlarına göre 700 ile 1000 yıldır. İnsanlara nazaran yaşamları daha uzundur. Azrail (as) onlarında canlarını alıyor. İnsanlar gibi farklı inançlara ve ırklara mensupturlar. Dolayısı ile Müslüman olanları olduğu gibi, Yahudi, Hristiyan ya da diğer dinlere mensup olanları da vardır. Bizler gibi Cennete ve Cehenneme gireceklerdir.
İnsanlara ve özellikle inançlı olanlara musallat olurlar. Onlarla uğraşırlar ve eziyet etmeyi severler. En çok Allah (cc) yolunda olanlara musallat olurlar. Bunun dışında genelde tüm insanlara, özelde ise ümitsiz, mutsuz, üzüntülü, çok kaygılı, hayattan ümidini kesmiş, yaşamak istemeyenlere, korkak, maddi ve manevi temizliğe dikkat etmeyen, içki, kumar  ve uyuşturucu kullananlara musallat olurlar.

CİNLERDEN KORUNMA YOLLARI
“Korunmak tedavi olmaktan daha evladır.” ilkesine uyarak gerekli önlemleri almalıyız. Müslüman olmayan cinlerin en çok rahatsız oldukları şey; Kur’an-i Kerim, ezan ve Allah’ı zikretmektir. Bu ibadetleri çok çok yapmalıyız. Bunları duyunca cinler şiddetli  bir şekilde acı çekerler. Haramlardan mümkün mertebe kaçınmalıyız. Namazı ve secde anını hiç sevmezler. O yüzden namazlarımızı düzenli olarak kılmalıyız. Kafir olan cinler ihlaslı Müslümandan korktukları kadar hiç bir şeyden korkmazlar. Evlerimizde Kur’an okumalıyız ya da dinlemeliyiz. Kur’an okunan evleri hiç sevmezler. Çünkü o zaman Ruhâni varlıklar gelir. Ruhânilerin olduğu yerde zulmâniler duramazlar.

Yeterince korunmadığımız zaman cinler bize musallat olabilirler. Musallat olmanın bazı yolları vardır.
Korumamız  olmadığı için ( genellikle bu yoldan musallat olurlar.)
Büyü- Sihir yolu ile…
Aşık olmak sureti ile…
Onlara bilmeden her hangi bir şekilde zarar verdiğimiz zaman…
onlarda bizden intikam almak için musallat olurlar.
Kişi, kendi içinde cin olup olmadığını nasıl anlayabilir:
Sabahları çok zor uyanıyorsa, namazlarda çok vesvese oluyorsa, abdest anında akla hayale gelmeyen vesveseler geliyorsa, eşi ile çok şiddetli geçimsizliği varsa, eşinin yüzünü bir anda değişik görüyorsa, vücudumuzun muhtelif yerlerinde uyuşmalar oluyorsa, bunlar bariz cin olduğunun belirtileridir.
Eğer gece geç vakitlerde yatıyor, yorgun uyanıyorsa, banyoda, tuvalette uzun kalıyorsa, eşine sebepsiz soğuk davranıyorsa, bir anda sinirlenip kendini kaybediyorsa, iki insan gibi farklı kişilikler sergiliyorsa,  kişinin bedeninde cinler olduğunu gösterir.

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın