Cin musallat olmaması için okunacak dualar

Cin musallat olmaması için okunacak dualar

Cinden kurtulmak için on şeyi yapmalıdır:
1- E'üzü Besmele ile Fatiha süresi okumalıdır.
2- E'üzü Besmele ile iki Kul-e'üzüyü okumalıdır.
3- E'üzü Besmele ile Bekara süresini okumalıdır.
4- E'üzü Besmele ile Ayetelkürsi okumalıdır.
5- E'üzü Besmele ile Bekara süresinin son ayetini okumalıdır.
6- E'üzü Besmele ile Ha-Mim Mü'min süresinin başından (masir)e kadar ve Ayetelkürsi okumalıdır.
7- La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü ve lehülhamdü ve hüve ala külli şey'in kadir okumalıdır. (21) defa
8- Çok (Allah) demelidir.
9- Hep abdestli bulunmalı, farzları ve sünnetleri hiç terk etmemelidir.
10- Günah işlemekten, kadınlara bakmaktan, çok konuşmaktan, çok yemekten ve kalabalıktan sakınmalıdır.
(Berekat) kitabında, imam-ı Rabbani hazretlerinin Cinden korunmak için, La havle vela kuvvete illa billah-il-aliyyil'azim okuduğu yazılıdır.
İmam-ı Şarani hazretleri, Kuşluk namazına devam edene, cin musallat olmaz buyurdu.
Eshab-ı kiramdan Ebü Dücane hazretleri anlatır:
Bir gece yatarken, değirmen sesi gibi ve ağaç yapraklarının sesi gibi, ses duydum ve şimşek gibi, parıltı gördüm. Başımı kaldırdım. Odanın ortasında, siyah birşeyin yükseldiğini gördüm. Elimle yokladım. Kirpi derisi gibi idi. Yüzüme, kıvılcım gibi şeyler atmaya başladı. Hemen Resülullaha gidip, anlattım. Ya Eba Dücane! Allahü teala, evine hayır ve bereket versin! buyurduktan sonra kalem ve kâğıt istedi. Hz. Aliye bir mektup yazdırdı. Mektubu alıp, eve götürdüm. Başımın altına koyup, uyudum. Feryad eden bir ses, beni uyandırdı. Diyordu ki, Ya Eba Dücane! Bu mektupla, beni yaktın. Senin sahibin, bizden elbette çok yüksektir. Bu mektubu, bizim karşımızdan kaldırmaktan başka, bizim için, kurtuluş yoktur. Artık, senin ve komşularının evine gelemeyeceğiz. Bu mektubun bulunduğu yerlere gelemeyiz. Ona dedim ki, sahibimden izin almadıkça bu mektubu kaldırmam. Cin ağlamasından, feryadından, o gece, bana çok uzun geldi. Sabah namazını, mescid de kıldıktan sonra, cinnin sözlerini anlattım. Resülullah buyurdu ki: O mektubu kaldır. Yoksa, mektubun acısını, kıyamete kadar çekerler!.
Bir kimse, bu mektubu, yanında taşısa veya evinde bulundursa, bu kimseye, eve ve etrafına cin gelmez ve dadanmış olup zarar veren cin de gider. Bu mektup, kitabın sonunda vardır.
Bu ayet-i kerimeleri okumakla ve bu mektubu taşımakla ve şifa ayetlerini okumakla ve yazıp suyunu içmekle faydalanmak isteyenlerin Ehl-i sünnet itikatına uygun olarak doğru iman sahibi olması lazımdır. Bunları yazanın ve kullananın itikadı doğru olmazsa ve küfür alametlerini kullanır, haram işlerse, faydaları görülmez. 

Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın