ALTERNATİF TIP
Birçok kronik hastalığın tedavisinde yöntem bulunamamıştır.  Bu yüzden genellikle kronik hastalığa sahip olan insanlar modern tıbbın haricinde farklı tedavi yolları aramaya başlamıştır.  İnsanlar modern tıpta bulamadığı şifayı alternatif tıpta aramaktadır.   Alternatif tıp,  geleneksel ve doğal bitkilerin hastanın tedavisinde kullanılmasıdır. Özellikle gelişmiş ülkelerde bitki kaynaklı ilaçların satışı ile alternatif tıp ön plana çıkmıştır. Ülkeler alternatif tıp alanında milyar dolarlık harcamalar yapmıştır.
Alternatif tıp, tamamlayıcı tıp olarak bilinmektedir. Alternatif tıp tedavisi genellikle bitki kaynaklı ürünlerle yapılmaya çalışılmaktadır. Alternatif tıp genelde modern tıbbın çare bulamadığı hastalıklarda uygulanmaktadır. Modern tıbbın teşhis, korunma ve tedavi sürecinde yetersiz kaldığı hastalıklar genellikle kroniktir.

Alternatif Tıpta Uygulanan Bazı Metotları Sayacak Olursak;
– Geleneksel eski Hint tıbbı olan Ayurveda ve Aromaterapi
– Hemeopati
– Kraniosakral Tedavi
– Özellikle Çin’de uygulanan Akapuntur tedavisi
– Özellikle Japonya’da uygulanan Shiatsu metodu
– Kolonik Yıkama
– Şelat Oluşturma Tedavisi
– Kiropraktik Tedavi
 
Bu ve benzeri alternatif tıp yöntemleriyle milyonlarca insan hastalığına şifa aramaktadır. Bu tedavi yöntemleri insanlarda umut kaynağı olmuştur.
Ve ayrıca Beytullah Şentürk olarak; Alternatif tıp hakkında da özel çalışmalarım var örneğin kendim geliştirdiğim balıkyağı ile romatizmal ağrılara ciddi boyutta şifa oluyoruz.
 

Yorumlar (1)

Bahadir
2022-05-10 11:54:11

Selaminaleykum hocam, ben bir hasta icin size muraacat ediyorum. Babam comadan 3 gunde cikti , felc kalma durumu var buna herhangi bir calisma varmi

Yorum Yazın